Kasy fiskalne przepisy 2017

Kasy fiskalne są niezbędne dla lokalnych firm, które wydają nasze produkty klientom indywidualnym, są to między innymi małe sklepy, warzywniaki, kioski itp. W branżach tych wciąż trafiamy na jednostanowiskowe kasy o niskich gabarytach. Zwykle są to kasy fiskalne tanie, poręczne oraz funkcjonalne. Ich przeznaczeniem jest przede każdych zarejestrowanie umowy i danie paragonu klientowi jako potwierdzenie zrobienia zakupu.

Umożliwia to proste kontrolowanie marki oraz kontrolowanie zarobku. Małe urządzenia fiskalne najczęściej nie posiadają bardzo rozbudowanych funkcji, jak w przypadku kas systemowych, jakie możemy zajść w sklepach. Jednak coraz częściej, inne typy kas oferują nam możliwość podłączenia osobno czytnika kodów kreskowych czy terminala kart płatniczych.

Wybór kasy fiskalnej Tanie kasy fiskalne wahają się w wartościach od 500 zł do około 1700 zł. Na placu jest dużo producentów, którzy sprzedają bardzo szeroki asortyment. Warto pamiętać, aby przy wyborze kasy fiskalnej zwrócić opinię na gwarancję, kiedy i serwis. Dobrze kiedy pomieszczenie w którym sprawiamy urządzenie fiskalne również świadczy usługą serwisową. Przy wyborze kasy fiskalnej ważna i jest wygoda pracy, czyli kasa powinna zawierać duże naciski i łatwy podświetlany wyświetlacz. Jeszcze przed zakupem warto spróbować jak zawiera się taśmę papierową, gdyż absolutnie ona zazwyczaj spełnia się w prawie odpowiednim elemencie a najczęściej powinien ją już zmienić.

Jakie warunki powinna spełniać? Kasa fiskalna powinna robić wszystkie wymogi ministerstwa finansów i brać specjalne funkcje takie jak stosowanie innych walut czy drukowanie jednoznacznych nazw produktów. Oczywiście kasa fiskalna powinna na wszelkim paragonie wybijać NIP firmowy. Mając pod uwagę, iż istniejemy w Unii Europejskiej nasza nowa kasa fiskalna winna być także na to gotowa, zawsze może zdarzyć się klient, jaki będzie wybierał dać w euro walucie, dlatego najczęściej nawet te popularne małe kasy fiskalne mają pełną gotowość do przyjęcia płatności euro. To podobnie jest niezmiernie ważne, gdyż w wszelkim elemencie Polska może pójść na Euro. Dodatkowo kasa winna być przystosowana do rzeczy z innymi urządzeniami takimi jak czytnik kodów, komputer, dodatkowy wyświetlacz, terminal, szuflada na pieniądze bądź te wagę.