Drukarka fiskalna farex topaz

Na miara rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dopełnić tej formie, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, jaki może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu widoczny jest klient, to naturalnie on potrzebuje wspominać o dacie kontroli. Co naprawdę sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas fiskalnych jest mało mylący. Dlaczego? Bowiem w trakcie kontroli pytane są właśnie te segmenty kasy, które płacą za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią wywierać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego gromadzę się tylko i całkiem na wysoko wspomnianych częściach również ich podzespołach, których wadliwe życie mogłoby posiadać nacisk na złe wyliczanie należnego podatku.

Które są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z jakąś częścią angażuje się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile trwa taki przegląd? Przegląd trwa w praktyce około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce zatem w centralnej mierze od serwisanta. Oczywiście nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za wykonanie tej technologie przybyły do bliskiej firmy, jest wówczas wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do spełnienia audytu jest odpowiedni jedynie serwisant wpisany do pracy serwisowej. Istnieje toż dane tym, że wszystkie wykonane przez serwisanta działanie powinno zostać napisane do książki serwisowej. Wpisy te wymagają być proste, potwierdzone podpisem pracownika firmy i ostemplowane jego pieczęcią. Pamiętanie o tej formalności jest niesamowicie ważne, ponieważ koszta tego dzieła nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.